INFORMATIVNÍ LETÁK PRO RODIČE O PROGRAMU ŠKOLY PROTI ŠIKANĚ

Vážení rodiče,

záleží nám na tom, aby se děti cítily ve škole bezpečně a abychom byli příznivě hodnoceni jak rodičovskou veřejností, tak i Českou školní inspekcí.

Žádná škola není zcela imunní proti výskytu šikanování. Proto chceme být připraveni zachytit případné ubližování silnějších slabším hned v počátku a účinně takové bezpráví zastavit. S tímto záměrem jsme vytvořili program proti šikanování.

Jeho důležitou součástí je spolupráce nás pedagogů s Vámi – rodiči. Prosíme Vás proto o pomoc. Kdybyste měli podezření či dokonce jistotu, že je Vašemu dítěti ubližováno, bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školního metodika prevence, výchovného poradce či ředitele školy). Můžete se na nás kdykoliv obrátit telefonicky nebo osobně. Vaši informaci budeme brát velmi vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit.

Pro žáky je ve škole umístěna schránka důvěry.

Děkujeme za Vaši podporu

Za užší realizační tým: