Ovoce a zelenina ve školní jídelně

Od přelomu měsíce dubna a května 2015 ve školní jídelně mají děti k dispozici bufetový stůl s ovocem a zeleninou. Děti si mohou vybrat dle chuti z hroznového vína, kedluben, ředkviček, mrkve, okurky, jablek, banánů  Strávníci si sami vybírají z čerstvé...

POHANKA - JÁHLY - OVESNÉ VLOČKY

    Na konci minulého školního roku jsme do jídelníčku v malé míře začali zařazovat zdravé potraviny pohanku, jáhly, ovesnou kaši. I v novém školním roce se tyto potraviny v jídelníčku objeví, ale ve větší míře. Pohanka je pesudoobilnina, spolu ...

Informace pro strávníky

Od přelomu měsíce dubna a května 2015 ve školní jídelně mají děti k dispozici bufetový stůl s ovocem a zeleninou. Děti si mohou vybrat dle chuti z hroznového vína, kedluben, ředkviček, mrkve, okurky, jablek, banánů  Strávníci si sami vybírají z čerstvé...

Řád školní jídelny

Před vstupem do jídelny si strávník umyje ruce, z příborníku si vezme příbor a talíř na polévku, chová se přiměřeně tiše a slušně, jak u výdejního okénka, tak i u stolu, nenechává po sobě na stole zbytky jídla nebo nádobí. Na rozlitou vodu či zbytky jídla na ...